İlk şok “Şimdi git bir sene sonra gel”

Asla unutmayacağım günlerden bir tanesiydi herhalde. Doktorumla konuştuk, muayene etti ve bir tokat gibi suratıma çarpan o cümle çıktı ağzından “şimdi git bir sene sonra gel” dalga geçiyorsun herhalde be adam. “Ben zaten bekledim yeterince, kaç aydır da deniyorum, sen bana önümüzdeki ay nasıl hamile kalırım onu söyle”. İçimden fışkırmaya hazır çığlıkları bastırmış, yanaklarım cayır cayır yanarak karşısında oturuyordum. Ne yani şimdi gerçekten buradan kalkacak ve bir sene sonra mı geleceğim? Hadi canım oradan! İçimde kopan fırtına umutsuz gözyaşlarıma dönüşerek benimle birlikte sessizce kapıdan çıktı.

Her yerde bebek de bebek diye gezdiğim için etrafımdaki insanlar da haliyle durmadan doktor öneriyor, onu yap, bunu yap diyordu. Başlarda herkesi dinliyordum, sanki doktorların bana söylemeyi unuttuğu bir şeyi söyleyecekler gibi geliyordu. Kimse birbirinden farklı bir şey söylemiyordu. Anlaşılan doktorların söylemeyi unuttuğu bir şey yoktu.

Eşin dostun tavsiyesiyle gittiğim doktorların ve verdiğim paraların haddi hesabı yok. İnsan takınca takıyor işte. Yani nasıl takmasın? İstiyorsun ki biri çıksın “bak yavrum sende ya da eşinde şu şu şu var, ondan olmuyor çocuğunuz ama hallederiz” desin.

2 thoughts on “İlk şok “Şimdi git bir sene sonra gel”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir