Olmuyor olmuyor – Kürler

Allahım delirmek üzereyim. Kimse derdime çare olamıyor, günler akıp gidiyor. Regl olmak artık bir ızdırap haline geldi. Olsam bir dert olmasam bir dert. Kırmızıdan nefret ediyorum diyorum, hemen pişman olup yok yok etmiyorum diye kendi kendime konuşur oldum. O deliler gibi beklediğim 2 çizgi de kırmızı sonuçta. Hem ya regl olmasam o daha da kötü. Çağırma kötüyü, çağırma! Menopoza mı girmek istiyorsun? Ben ve içimdeki sürekli olarak kavga ediyor.

İçimdeki beni susturmak hatta kimi zaman da ikna etmek için google en yakın arkadaşım oldu. Aratmadığım kelime, cümle, olay, sorun kalmadı. Aklıma ne gelirse aradım, taradım. Bazen bilimsel makaleler ışık tuttu yoluma, bazen doktorların kişisel blogları, bazen benimle aynı sorunları yaşayan kadınların yazdıkları.

Bir gün yine internette kafayı yemiş bir şekilde aramalar yaparken İbrahim Saraçoğlu’nun kürlerine rastladım. Yumurta çatlatıcı ve hamile kalmayı kolaylaştırıcı bir kürmüş bu yaptığım. Kuru incirleri ikiye kesip, kaynatıyorsunuz ve  üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içiyorsunuz. Benim gibi tatlıya aşık olanlar için mükemmel bir kür. Prolaktin yüksekliği olan kişilere önerilmiyormuş. Şeker hastaları ya da adaylarına nasıl bir etkisi olur bilemiyorum. Kürün detaylarını aşağıda bulabilir, buradan ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz.

Psikolojik mi bilmiyorum ama kürü yaparken yumurtalarımın büyüdüğünü hissediyordum. Bu sefer olacak diyordum ve buna bütün kalbimle inanıyordum. Ancak 28 günü doldurduğumda sonuç değişmedi. Yine hamile değildim! Oysa internette okuduğum çoğu yorum olumluydu. Okuduklarıma göre bir sürü kadın incir kürüyle hamile kamıştı. Bir sorun var kesin bir sorun vardı. Neden kimse sorunun ne olduğunu bulamıyordu?

 

Yumurta çatlatıcı ve hamile kalmayı kolaylaştırıcı kür*

2x25U+7A

25 gün uygulama+7 gün ara+25 gün uygulama

toplam 50 günlük uygulama şeklindedir.

Bu formülün anlamı, iki defa yirmibeş gün uygulanır ve her yirmibeş gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi elli gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Dikkat: Prolaktin yüksekliği olan kişilere kürün kullanımı önerilmemektedir.

 

*http://www.profsaracoglu.com/kuru-incir.xhtm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir