İki Kırmızı Çizgi…

Her ay rutin doktor ziyaretlerime devam ediyordum. İlk cümle hep aynıydı; “Merhaba, bu ay da olmadı”.  En son gittiğim doktorum, diğer gittiğim doktorların yaptığı testlerin üzerinden zaman geçtiği için tekrar etmek istedi. Kan verdim, diğerlerinden farklı değildi. Hormonlarım ve bakılması gereken diğer değerlerimin hepsi olması gerektiği gibiydi. Bir sorun yok! Hayatımın hiçbir döneminde bir sorunumun olmasını bu kadar istemedim herhalde. Bana hep bir sorun olsa, tedavisi olur ya da bir şansım olurmuş gibi geldi bu dönemde.  Çünkü doktorlar bende, yumurtlamamda ya da kocamda bir sorun olmadığını, zamana bırakmamız gerektiğini söylüyorlardı. Eşim ne yapacağını şaşırmıştı. Benim bedenimde sürekli bir şeyler oluyor, hormonlarım, bedenim değişiklik gösteriyordu. Bu süreçte eşimin vücudu ya da hormonları bir değişkenlik gösteriyor muydu bilmiyorum ama bana olan sonsuz desteğini hissediyordum. Hatta etrafımda beni anlayan, bana destek olan tek insan oydu. On yılı aşkın birlikteliğimizde birlikte atlatmaya çalıştığımız en çetin süreçten geçiyorduk.

Kaputaş Plajı

Eşim her zamanki inceliğiyle benim liseden onun üniversiteden olan arkadaşımız ve ailesiyle (dünya güzeli ve tatlısı eşi Meltem ve yine dünya tatlısı kızları Mira) bir tatil planladı. İstanbul’dan arabayla çıktığımız yolculuğumuzda Göcek’in masmavi denizinde rahatladık,  Saklıkent Kanyonunda doğanın mucizesinde küçük bir macera yaşadık, Meltem’le rafting yaptık ve gülmekten öldük. Kaputaş plajında çakıl taşlarının müziği eşliğinde denize girdik ve  Kaş’ın sakinliğinde huzur bulduk. Bu tatil çok iyi gelmişti. İstanbul’un kalabalığından, işin stresinden uzakta çok huzurluydum. Neyse ki döndüğümüzde bir iki  hafta daha izinliydim, biraz da evde yalnızlığın tadını çıkardım. Son haftamı da annemin yanına giderek değerlendirdim. Tabii annem durur mu? “Gel seni kendi doktoruma götüreceğim, ben ona kimi götürdüysem hamile kaldı” diyerek, tuttu kolumdan attı doktorun önüne.

Klasik muayeneden sonra annemin doktoru Antisperm Antikor testi (daha sonra gittiğim doktordan bu testin yıllar önce yapıldığını artık hastalarından böyle bir test istemediklerini öğrendim) istedi. O da ne? Bir türlü kırmızıyı göremeyen Tuğba’nın testi Zayıf Pozitif çıktı. Annemle tuttuk doktorun yolunu. Doktor “sadece aşılama ya da tüp bebek ile hamile kalabilirsin” dedi. Yıkılmıştım! Ertesi gün adetime 5 gün olmasına rağmen erken gebelik testi yaptım.  Tabii ki sonuç negatifti! O hafta Yonca da  Tekirdağ’daydı, onunla buluştum, Tekirdağ’daki arkadaşlarımızla gece yarısına kadar eğlendik.

İstanbul’a döndüğümde regl olmam gerekiyordu, olmadım. Hemen eczaneye koştum. Veeee  görüyorum işte iki kırmızı çizgi …

 

One thought on “İki Kırmızı Çizgi…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir