İlk Düşük

Aylarca o iki kırmızı çizgiyi beklemiştim. Evin içinde bir o yana bir bu yana ne yapacağımı bilmez halde koşturup duruyordum. Eşimi aradım telaşla. O ses tonunu asla unatamayacağım herhalde; o mutluluğunu, sesindeki sıcaklığı… Eşimi kapattıktan sonra Yonca’yı aradım. İkinci çizgi biraz silik olduğu için içim içimi yiyordu. Yonca’ya, anneme gönderdim testin fotoğrafını çizgiye onlar da baksınlar diye. Bir taraftan Yonca’yı görüyordum camdan güneşe falan tutuyordu testin fotoğrafını J Arayıp, “hemen köşedeki hastaneye gidip kan veriyorsun. Ne yapıyoruz biz böyle?” dedi. En yakın hastaneye attım kendimi. Bir saate çıkar dediler. Eve gelir gelmez bilgisayarı açtım. İki dakikada bir sayfayı yenileye basıp, sonucun çıkmasını bekledim. İşte sonuç karşımda Beta –HCG 21,65. Allahım hamileyim! Yine aldım elime telefonu önce doktorumu arayıp sonucu söyledim. “Hamilesin” dedi. İnanamıyordum tekrar tekrar sordum. “Evet Tuğba hamilesin ama 2 gün sonra testi tekrarla” dedi. O an dünyanın en mutlu insanı bendim herhalde. Onur’u, annemi, Yonca’yı aradım. Yerimde duramıyor, evin içinde bir o yana bir bu yana koşturup duruyordum. İşe de gitmemiştim, şimdi zaman nasıl geçecek, nasıl akşam olacaktı?

 

Akşam Onur’a kapıyı açtığımda yüzünde kocaman bir gülümseme ve elinde kocaman bir aloe vera vardı. Daha birkaç gün önce çiçekçinin önünden geçerken hayran kaldığım aloe vera’yı kapıp gelmiş canım kocam. İçimdeki minik bebeğimiz de bize aloe vera gibi şifa olacaktı. Geçmez dediğim iki gün geçti ve sabah erkenden kalkıp kendimi hastaneye attım. Bir saatin sonunda dünya başıma yıkıldı. İkiye katlaması gereken değer düşmüştü. Hemen doktoru aradım. “Bebek gidiyor” dedi.

Allahım içim yanıyor, hiçbir yere sığamıyordum. Anne olamayacaktım. Yine olmamıştı. Peki neden? Onur’a nasıl söyleyecektim? Baba olamayacaksın. Anne olamayacağım. Hislerimi kelimelere dökmem mümkün değil. Ne kadar ağladığımı, kalbimin nasıl kavrulduğunu anlatamam. Vazgeçemem, bir şeyler yapmam lazım diye sürekli düşünmekten kendimi alamıyordum. Peki ben şimdi ne yapacağım?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir