İkinci düşük

Aşılamadan sonra uzun bir süre neredeyse bir sene boyunca kendi kendimize denemekten başka bir şey yapmadık. Vazgeçtim mi? Hayır! Aynı rutin devam ediyordu benim için. Her ay gebelik testi alıyor, her ay ağlayarak kendime acıyordum. Ovülasyon kitleri alıyor, onlarla doğru zamanı yakalamaya çalışıyordum. Eşim de ben de psikolojik olarak çökmüştük. Bu arada arkadaşım İngiltere’ye taşındı. Hem onları özlediğimiz için hem de değişiklik olsun diye komşu kapısı belledik İngiltere’yi.

 

Gidişlerimizden biri tam benim regl olma tarihime denk geliyordu. Gittiğimizin 2. günü regl oldum. Moralimi bozmamam gerekiyordu. Arkadaşlarımızla iyi vakit geçirmek için oradaydık. Vurdum kendimi içkiye. Bu arada sürekli yürüyoruz, gecemiz gündüzümüz belli değil. Kendimde de anlamsız bir şişlik ve rahatsızlık hissediyordum. Kanamam da bir garipti. Herhalde stresten deyip üzerinde durmuyordum. İstanbul’a döndükten bir iki hafta sonra tekrar kanamam oldu. İşte bu hiç benlik bir şey değildi, bir sorun vardı. Hemen eczaneye gidip gebelik testi aldım. Ağlamaya odaklı bünyem tepki olarak gözyaşlarıyla karşılamıştı çift çizgiyi. Hamileydim!

Doktorumu aradım ardından hemen kan vermeye gittim. Sonucu doktoruma söyledim. 2 gün sonra testi tekrar ettim. Sonuç yine hüsran kaybediyordum bebeğimi. Değer düşmüştü. Doktorum progesteron iğneye başlamıştı. Bebeğim neredeyse 3 aylık olmuş ama bu sefer de ben fark etmemiştim.

Bloğu açmaya karar verdiğimde bunları yazarken bu kadar zorlanacağımı düşünmemiştim, rahatlarım sanıyordum. Oysa her bir kelime kalbimde daha derin yaralar açıyor. Doğmamış bebeklerim rüyalarıma girip, kabusum oluyor. İnançsız bir insan olmadığım için böylesi hayırlıymış, beterinden saklasın diyorum. Ancak içim yanıyor. Hiçbir annenin içi yanmasın diyorum. Benim canım görmediğim bebeklerim için bu kadar yanıyorsa evladını büyütmüş anneleri düşünemiyorum. Allah herkesin evladına sağlıklı, uzun ömürler versin, hiçbir anneyi evlat acısıyla sınamasın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir